Srebrna
Zlatna
Brončana

DVA SREBRA I DVIJE BRONCE MANUELE I GIOIE NA LEN AQUATICS DAY UTRKAMA

. Objavljeno u: PLIVANJE

APSOLUTNA BRONCA TRIATLONKE - NAJMLAĐE PLIVAČICE UTRKE NA 1000M
21.06.2015.
lenstart
U sklopu "FESTIVALA REKREACIJE" i "DANA VODENIH SPORTOVA", ove nedjelje su se na otvorenom moru pred plažama Ploče i Vila Nora kod bazenskog kompleksa Kantridda odvijali plivački maratoni na 5000m i 1000m te plivačka utrka na 100m. U 11h istovremeno je startalo nešto manje od stotinu plivača i plivačica maratonaca u utrkama na 1000 i na 5000m iz svih domaćih klubova daljinskog plivanja te Slovenije, Italije, Njemačke i Makedonije.
U utrci na 1000m nastupili su triatlonci i triatlonke TK Rival; Ivan i Josipa Vuletić, Manuela Štefanić, Gioia i Chiara Gruber, te su im se pridružili na utrci od 100m naši poćetnici; Erik i Antonija Adamec, Ivana Petrović, Jan Martinović i Lovro Pandža.
100m
Vrlo hladno i izrazito valovito more temperature osamnaest stupnjeva uz konstantan istočni vjetar, jako su ometali ritam plivanja i disanja svim dugoprugašima.
Po odustajanju pojedinih natjecatelja i intervencijama hitnih službi koje su pružile pomoć podhlađenim takmičarima vidjelo se je da je ova utrka daleko teža od maratona u Kostreni koji se je plivao tjedan ranije.
1000m
Gioia Gruber, ponovo najmlađa plivačica utrke na 1000m stigla je 4. u apsolutnom ženskom poretku te je osvojila brončano odličje kategorije Ž15.
Chiara Gruber ukupno bila 6, što je značilo nezahvalnu, drvenu medalju kategorije M15.
Manuela Štefanić je bila 9. ukupno ali srebrna u kategoriji juniorki a Josipa Vuletić ukupno11.
100mpostolje
Na utrci plivanja dužine 100m,  Gioia je osvojila srebrno odličje, Manuela brončano, dok je četvrta za dlaku bila Josipa Vuletić..
Naši najmlađi triatlonci su odlično isplivali 100m utrku, ali je postojala samo apsolutna kategorija, tako da nisu imali šanse napraviti kvalitetnije rezultate uz dvostruko straije članove plivačkih klubova koji su se takmičili s njima.
juniori
Rezultati 1000m:
Poredak žene:
1. Nina Matošić (2001) KAT Ž15 Klub daljinskog plivanja Split - 14:55min
2. Deana Kitak (2000) KAT Ž15 Plivački klub Rijeka - 15:23min
3. Matea Kitak (1996) KAT Ž19 Plivački klub Rijeka - 16:02min
4. Gioia Gruber (2003) KAT Ž15 Triatlon Klub Rival - 16:38min
5. Anja Girotto (1988) KAT Ž29 Triestina nuoto - 18:05min
6. Chiara Gruber (2001) KAT Ž15 Triatlon klub Rival - 18:25min

Poredak muški:
1. Hendrik Metz (1978) M39 Berliner TSC - 14:08min
2. Marko Trlin Marković (1978) M39 Klub daljinskog plivanja Primorje 15:07
3. Luka Ružić (2002) M15 Plivački klub Nevera - 15:47

stariji

Utrku na 5000m osvojio je Duje Milan u vremenu 58:50min.
Nedostajali su na utrci najjači plivači Hrvatske, pobjednici Kostrenskog maratona, Karla i Ivan Šitić, Duje Milan i Matija Luka Rafaj koji su dan ranije nastupili na utrci FINA svjetskog Kupa na Balatonu (HUN), gdje je Ivan Šitić postavio novi Hrvatski plivački rekord na 10000m, s vremenom 1:46:44h,
U ženskoj konkurenciji pobjedila je mlada Antonija Buličić iz Splita s vremenom 1:06:10h ispred domaće Nike Perčić i spličanke Dine Levačić.

Rezultati na 5000m
Poredak muški:
Poredak 5000m žene:
1. Antonija Buličić (2001) Ž15 KDP Split - 1:06:10h
2. Nika Perčić (1996) Ž19 KDP Primorje - 1:06:15h
3. Dina Levačić (1996) Ž19 KDP Split - 1:07:08h

1. Duje Milan (1997) M19 KDPSR Poreč - 0:58:50h
2. Andrea Crevatin (1995) M29 Triestina nuoto - 1:03:15h
3. Dino Špadina (2000) M15 KDP Split - 1:06:16h