Srebrna
Zlatna
Brončana

LEON PANDŽA I ANDREA JURIČIĆ APSOLUTNI POBJEDNICI OTVORENOG SPORTSKOG VIŠEBOJA 2015

. Objavljeno u: KOMBO

NAKON ISTRČANIH 5000m ŠESTOG KOLA DOBILI SMO POBJEDNIKE OVOGODIŠNJEG OTVORENOG SPORTSKOG VIŠEBOJA
Rijeka 05.12.2015.
stadion
Na tartan stazi pod stijenama Kantride održalo se je posljednje, 6. kolo, ovogodišnjeg višeboja.
Kao posljednje utrke višeboja ostavili smo trkačke dionice na 5000m, 3000m, 1000m i 300m.
Prekrasno sunčano, proljetno vrijeme ispratilo je finale ovogodišnjeg višeboja. Iskreno, nismo se nadali ovakvom povratku proljeća nakon 4. kola, biciklističke utrke na kronometar, gdje nas je na Kostreni  pratila temperatura od 5 stupnjeva s pljuskovima i škurom burom!
Na današnjoj utrci nastupilo je ukupno 50 trkača i trkačica, dok se je ukupno na ovogodišnjem višeboju natjecalo 79 višebojaca, sportaša mnogobrojnih sportskih klubova PGŽ-e, PK Forca, KDP Primorje, KPA Kostrena, AK Kraljevica, KCBT Bribir, AK Kvarner, TK Rab, TK Matulji i TK Rival.
POCETNICI_A
Utrke trčanja startale su kategorijama početnika A i početnika B.
Početnici A, godišta 2007. i 2008. su trčali dužinu 300m. Najbrži je bio kod dječaka Lukić Leon iz TK Matulji s vremenom 0:38:42 min., dok je kod djevojčica najbrže vrijeme 0:41:87 min. imala Adamec Antonia iz TK Rival.

Početnici B, dječaci i djevojčice 2006. i 2005. godišta trčali su utrku dužine  1000m.
Prva stigla Valinčić Aurora, TK Rival s vremenom 3:53:77 min., dok je kod dječaka najbrži bio Faustini Loris iz TK Matulji, s vremenom 4:26:23 minute.
POCETNICE_B
Nakon početnika, startala je utrka mlađih kadeta i kadeta na na dužini od 3000m.
Najbrži u utrci bio je kadet TK Rival, Cvijetić Filip s vremenom 10:53:57 min., dok je kod kadetkinja pobijedila Lea Šešelja, TK Rival s vremenom 12:42:96 minuta.
Kod mlađih kadeta najbrži je bio Gabriel Barac, TK Rival 10:57:06min., a najbrža mlađa kadetkinja bila je Gioia Gruber, TK Rival sa 15:32:87minuta.
SKUPNA
Starije kategorije od juniora do veterana istrčali dužinu 5000m.
Izvrsno  je utrku istrčao Leon Pandža, mlađi junior TK Rivala, pretekavši za dva puna kruga stadiona Kantrida ostale trkače. Za istrčati 5 kilometara trebalo mu je samo 17:53.22 minute.
Drugoplasirani je bio Blaž Barac, ironman iz Bribira s vremenom 19:20:49 min., a trećeplasirani mlađi junior TK Rival, Marin Jotanović s 19:40:06 minuta.
Kod djevojaka je danas najbrža bila mlađa juniorka TK Rival Lucija Petrović, s vremenom 20:57:79 min. ispred svojih klupskih kolegica, drugoplasirane Karle Šešelja s vremenom 21:21:75 min. i Andree Juričić sa vremenom 22:29:22 min.
APSOLUTNI
Možda je ovo bio i posljednji naš pozdrav sa tartanom podno stijena Kantride. Ukoliko ove godine budemo doživjeli izgradnju novog nogometnog stadiona NK Rijeka, atletika i trčanje morati će se odseliti sa stadiona u atletsku dvoranu ili Vojno, obnovljenu tartan stazu u sklopu studentskog Kampusa na Trsat.

Nakon uvrštavanja rezultata svih dosadašnjih kola višeboja u bodovne tablice, došli smo i do poretka ukupno najuspješnijih višebojaca 2015. godine.
Najbolji višebojci u apsolutnoj kategoriji za 2015. postali su; Leon Pandža, triatlonac TK Rival sa ukupno osvojenih 82 boda i Andrea Juričić, također TK Rival sa ukupno osvojenih 73 boda.
U apsolutnoj kategoriji, višebojci su sveukupno  istrčali 6.5Km i 5Km, biciklirali 19.5Km utrke i 6.5Km kronometra te isplivali 800m i 100m slobodno.
PRIJAVE
Pošto ćemo svečano proglašenje višebojaca održati zajedno sa dodjelom sportskih nagrada najboljim triatloncima za 2015. te uručenjem plaketa i kategorizacija HOO-a na svečanoj večeri  12.12. u hotelu Neboder od 19h,
Molimo da se pripreme i ne zaborave doći na dodjelu slijedeći višebojci:

Kategorija A POČETNIKA, godišta 2007.i 2008.:
Dječaci
ZLATO: Lukić Leon – TK Matulji – 90 bodova
SREBRO: Brezac Enio – TK Matulji – 65 bodova
BRONCA: Ban Adrien – TK Rival – 61 bod
Djevojčice
ZLATO: Adamec Antonia – TK Rival – 79 bodova
SREBRO: Ban Elena – TK Rival - 64 bodova
BRONCA: Nestorovski Bruna – TK Rival – 61 bod

Kategorija B POČETNIKA, godišta 2006. i 2005.:
Dječaci
ZLATO: Rubeša Niko – TK Rival – 77 bodova
SREBRO: Grgurić Franko – TK Rival – 68 bodova
BRONCA: Loris Faustini – TK Matulji – 64 boda
Djevojčice
ZLATO: Aurora Valinčić – TK Rival – 66 bodova
SREBRO: Tia Kinkela – TK Matulji – 65 bodova
BRONCA: Lana Vale – TK Rival – 54 boda

Kategorija MLAĐIH KADETA, godišta 2004. i 2003.:
Dječaci
ZLATO: Gabriel Barac – TK Rival – 43 boda
SREBRO: Ban Antonio – TK Rival – 32 boda
BRONCA: Erik Adamec – TK Rival – 20 bodova
Djevojčice
ZLATO: Gioia Gruber – TK Rival – 61 bod
SREBRO: Ena Kapović – TK Rival – 36 bodova
BRONCA: Nina Randelj – TK Rival – 34 boda

Kategorija KADETA, godišta 2002. i 2001.:
Djačaci:
ZLATO: Filip Cvijetić – TK Rival – 84 boda
SREBRO: Ivan Vuletić – TK Rival – 70 bodova
BRONCA: Rene Zbašnik – TK Rival – 52 boda
Djevojčice:
ZLATO: Lea Šešelja – TK Rival – 72 boda
SREBRO: Irina Puvača – TK Rival – 60 bodova
BRONCA: Josipa Vuletić – TK Rival – 59 bodova

Kategorija MLAĐIH JUNIORA, godišta 2000. i 1999.:
Momci
ZLATO: Pandža Leon – TK Rival – 82 boda
SREBRO: Marin Jotanović – TK Rival  - 63 boda
BRONCA: Eric Škerjanc – TK Matulji – 28 bodova
Djevojke
ZLATO: Andrea Juričić – TK Rival – 73 boda
SREBRO: Dorotea Čargonja – TK Rival – 71 bod
BRONCA: Lucija Petrović – TK Rival – 71 bod

Kategorija JUNIORI:
Djevojke
ZLATO: Manuela Štefanić – TK Rival – 49 bodova

Kategorija SENIORI:
Muškarci:
ZLATO: Blaž Barac – TK Rival – 71 bod
SREBRO: Rene Rubeša  - TK Rival – 16 bodova
BRONCA: Vanja Seršić  - TK Rival - 8 bodova

Kategorija VETERANI:
Muškarci:
ZLATO: Damir Šegota – TK Rival – 47 bodova
SREBRO: Faustini Franko – TK Matulji – 37 bodova
BRONCA: Žic Željko – TK Riavl – 35 bodova

Kategorija HENDI:
Muškarci:
KLASA S7, ZLATO: Žunić Antonoi – PK Forca - 30 bodova
KLASA S7, SREBRO: Dedić Andrej – PK Forca - 12 Bodova
KLASA S5, ZLATO: Sirotich Albert – PK Forca – 15 Bodova
KLASA S7, ZLATO: Hadžić Damir – PK Forca – 30 Bodova
KLASA S14, ZLATO: Mišković Danko – PK Forca - 27 bodova
KLASA S14, SREBRO: Dokozić Ivan – PK Forca - 15 bodova
KLASA S3, ZLATO: Jakus Denis – PK Forca - 15 bodova
KLASA S10, ZLATO: Franko Antonio – PK Forca - 15 bodova
Žene:
KLASA S5, ZLATO: Polić Sanja – PK Forca – 30 bodova

Kategorija APSOLUTNA:
Muškarci:
ZLATO: Leon Pandža – TK Rival – 82 boda
SREBRO: Blaž Barac – TK Rival – 71 bod
BRONCA: Jotanović Marin – TK Rival – 63 boda
Žene:
ZLATO: Andrea Juričić – TK Rival – 73 boda
SREBRO: Dorotea Čargonja – TK Rival – 71 bod
BRONCA. Petrović Lucija – TK Rival – 71 bod

Naravno, svi ste pozvani, ne samo osvajači odličja, a da nam bude zabavnije, nakon dodjele odličja najboljim višebojcima i priznanja za sportske uspjehe u 2015. godini triatloncima, nakon svečane večere, očekujte galazbu, ples i tombolu sa pregršt vrijednih nagrada dobivenih od naših sponzora!

Zahvaljujemo na dosad preuzetim donacijama Frizerskom obrtu DOMINO, INFOSPIN d.o.o. informatičkoj opremi, Astronomskom centru Rijeka, RI BIKE trgovini bicikala, željezari DIRNIS Čavle, WALL FLOOR STUDO salonu keramike, RB REANAULT trgovini automobila, INFO SHOP trgovini informatičke opreme, GABRIEL d.o.o. trgovini sredstava za zaštitu i obradu kamena te građevinske kemije, TALIJANSKOJ UNIJI, GRAFEM d.o.o. štampariji... 
Finalni i ukupni rezultati ovogodišnjeg višeboja kao i fotografije su na facebook profilu TK Rival , u foto albumu, do kojeg možete doći klikom na link na kraju teksta.
Napominjemo još jednom, da je kod takmičara sa istim brojem bodova poredak određen prema večem broju međusobnih prvih mjesta!
Za izvrsne fotografije sa ovog kola zaslužni su tate Adamec i Stanojević.
Čestitke svima,  i vidimo se iduće subote na GODIŠNJOJ SVEČANOJ VEČERI 12.12. KONGRESNA SALA HOTELA NEBODER od 19h. Ukoliko netko još nije rezervirao mjesto za svečanu večeru, rezervacije obavezno napravite na broj Damira Živkovića, sportskog direktora TK Rival 091 760 4476, najkasnije u četvrtak 10.12.!

LINK NA ALBUM FOTOGRAFIJA I REZULTATE - KLIKNITE NA OVAJ TEKST