Srebrna
Zlatna
Brončana

SEDAM ODLIČJA TRIATLONACA I TRIATLONKI TK RIVAL SA 19. SPLITSKOG TRIATLONA

. Objavljeno u: TRIATLON

BUKET ODLIČJA SA 19. MARIJANSKOG ĐIRA
Split, 26.08.2017.

U utrkama olimpijskog triatlona, supersprint triatlona i aquatlona nastupili su naši predstavnici uz triatlonce svih hrvatskih triatlon klubova, kao i inozemne takmičare.
Natjecanja su startala od 10:30 utrkom supersprint distance na kojoj je apsolutno dominirao naš Filip Cvijetić, koji je s vremenom 30:02min osvojio pokal za sveukupno 1. mjesto u muškoj konkurenciji, kao i zlato kategorije mlađih juniora.
Drugoplasirani je bio Jorgem Huybreghts (BELGIJA) 30:17min a brončani Ivan Vuletić TK Pula 30.53min.
Četvrti ukupno na cilj je stigao je naš Karlo Kirinčić, srebrni kategorije kadeta, s odličnim vremenom 31:07min.

Za vrijeme trajajnja supersprint utrke održale su se dvije utrke aquatlona različitih dužina. Kraća za početnike A i duža za početnike B i djecu do 14 godina.

Izvrsna je bila naša Aurora Valinčić, ukupno najbrža aquatlonka utrke na kojoj se je plivalo 100m i trčalo 1000m s vremenom 7:17min. Aurora je osvojila zlatno odličje za kategoriju djece od 12 do 14 godina.

Drugoplasirana je bila Fornažar Nocole iz TK Pule 7:32min, dok je ukupno treća u cilj stigla naša Lana Vale 8:14min, ujedno srebrna kategorije početnice B.

U utrci aquatlona A za najmlađe kategorije triatlonskih početnika, za TK Rival je nastupio Luka Prpić.

Čestitke i Luki Prpiću, koji je osvojio brončano odličje aquatlona za početnike A, za djecu uzrasta do 10 godina s vremenom 5:35min, iza pobjednika Andree Draveca i drugoplasiranog Josipa Marčića iz TK Pula.

Najmlađi A aquatlonci su plivali 50 metara i trčali 500 metara.

U utrci olimpijskog triatlona, predstavio je TK Rival naš veteran, Damir Šegota, koji je s vremenom 2:32:47h postao pobjednik kategorije M55 i osvajač zlatnog odličja.
Čestitke svima na uspijehu i vidimo se 10.09. na Zagreb triatlonu!
REZULTATI:
OLIMPIJSKI TRIATLON - M55
Damir Šegota - Zlatno odličje
SSTRIATLON - APSOLUTNO MUŠKI
Cvijetić Filip - zlatno odličje
SSTRIATLON - Mlađi juniori
Cvijetić Filip - zlatno odličje
SSTRIATLON - KADETI
Kirinčić Karlo - srebrno odličje
AQUATLON - uzrast 12-14 godina Ž
Valinčić Aurora, zlatno odličje
AQUATLON - početnice B
Vale Lana, srebrno odličje
AQUATLON - Početnici A
Prpić Luka, brončano odličje 5:35min