. Objavljeno u: TRIATLON

SEDAM ODLIČJA I ODLIČNI REZULTATI U SVIM KATEGORIJAMA NA TRIATLONU PTUJ
Nedjelja, 10.04.2015.
aquatlon
Triatlon Ptuj je prva inozemna utrka triatlona svakog proljeća u triatlonskom kalendaru, koja služi kao pokazatelj Hrvatskim klubovima o stanju forme mlađih kategorija triatlonaca u internacionalnoj konkurenciji.
Ove se je godine na utrkama akvatlona, supersprint i sprint duatlona okupilo više od 300 triatlonaca svih uzrasta iz Slovenije, Hrvatske, Austrije i Italije.
Od hrvatskih klubova iz Rijeke su nastupili TK Rival i TK Triton te iz Zagreba, TK Zagreb i TK Petar Zrinski.
Hrvatski klubovi su u utrkama osvojili 8 odličja, koja su sva išla u Rijeku, 7 su osvojili triatlonci i triatlonke TK Rival jedno juniorka TK Tritona. Čestitke na uspijehu i našoj bivšoj članici, Niki Begić.
luce
Unazad 7 godina, triatlon je tek bio u povojima u Rijeci, tada smo prvi put nastupali na utrkama Triatlona Ptuj sa prvom generacijom početnika Škole Triatlona TK Rival, tada učenicima 1. i 2. razreda OŠ. Tada smo bili presretni ako se je neki od Hrvatskih takmičara uspio plasirati unutar vremena prve desetorice.
Ta ista generacija, sad mlađih juniora i kadeta iskalila se je svakodnevnim napornim treninzima kao i takmičenjima tako da sad redovito osvaja postolja sprint i supersprint triatlona domaćih i internacionalnih utrka, kao i njihovi mlađi kolege, odlično pripremljeni za aquatlon utrke početnika.
Iz Škole triatlona TK Rival ove sezone Hrvatsku predstavlja i 5 reprezentativaca Hrvatske Triatlon Reprezentacije, koji se pripremaju za Balkansko Triatlon Prvenstvo koje se ovog ljeta održava u Zagrebu.

AKVATLON A ZLATO I SREBRO
Na akvatlonu A za početnike do 2006 godišta pobijedila je Lana Vale u vremenu 03:33min, za kojom je najbrže u cilj utrčala, kao druga Mia Stanojević, s vremenom 03:39min. Od triatlonki TK Rival nastupile su još Elena ban, 9., 04:42min i Ivana Petrović 11. s vremenom 05:34min.
Kod dječaka je nastupio Jan Martinović. Stigao je 20. s vremenom 04:57min.
AKVATLON B BRONCA
U utrci akvatlona B, poćetnica 2003. - 2005. godišta Karla Burburan je stigla 3. i osvojila brončano odličje u vremenu 06:05min, 11. je bila Valinčić Aurora s vremenom 07:02min.
Pobijedila je lina Ilar, TK Trisport (SLO) s vremenom 05:58min.
Na akvatlonu B 7. mjesto su podjelili Franko Grgurić i Antonio Ban, oba su stigli istovremeno, u vremenu 06:47min, Viktor Veršić je stigao 19. u vremenu 9:35min.
renci
SPRINT TRIATLON DVA POSTOLJA
Kad žena su nastupile 33 triatlonke. Od triatlonki TK Rival na postolje kategorije mlađih juniorki popela se je Lucija Petrović. 3. u kategoriji, najbolja hrvatica, s vremenom 1:10:19h, 8. u apsolutnom poretku.
Karla Šešelja je stigla 4.u kategoriji (apsolutno 11., vrijeme 1:13:12h) dok je Andrea Juričić bila 5. mlađa juniorka, (ukupno 15., 1:14:15h). dok je Manuela Štefanić bila 5. kod juniorki s vremenom 1:35:09h.
U apsolutnom portku kod žena je pobjedila Jana Koradej ('93g), TK Telemach (SLO) s vremenom 1:03:17h.
Leon Pandža izvrstan, nabolji od hrvata, 3. u kategoriji i 10 apsolutno s vremenom 0:59:55h, Vanja Seršić odličan, 10 u kategoriji, ukupno 35. mjesto u vremenu1:06:02h.
Pobjednik utrke na kojoj je nastupilo 124 triatlonca bio je Dornik Domen ('91) TK Celje (SLO) 0:55:59.
SUPERSPRINT TRIATLON DVA POSTOLJA
Dorotea Čargonja osvojila je broncu u kategoriji kadetkinja, bila je 4. u apsolutnom poretku u vremenu 0:27:17h., najbrža hrvatica. Lea šešelja je stigla 10 u ukupnom poretku u vremenu 0:28:40h, Vuletić Josipa ukupno17. (0:32:06h) a Tea Begonja 24. (0:37:03h).
Pobjednica je bila Tjaša Vrtačić iz TK Trisport (SLO) s vremenom 0:25:17h.
Kod mlađih kadeta Rene Zbašnik je osvojio brončano odličje kod mlađih kadeta s vremenom 0:26:29h.
Marin Jotanović je bio 10. u apsolutnom poretku, najbrži od hrvata, 7. kod kadeta vremenom 0:25:44h, Radić Jakov 23. s vremenom 0:29:18h a Veršić Jakov 39. s vremenom 0:31:56h.
leon
Pošto Triatlon Ptuj uzimamo kao referentnu utrku/pokazatelj forme naših triatlonaca u međunarodnoj konkurenciji, test je prošao izvrsno. Nadamo se novim, izvrsnim rezultatima već idući vikend na Prvenstvu Hrvatske u Zadru (Petrčanima)